Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Lestie aktuálně

podzim 2018 

Setkání strakáčů (podrobnosti u Cíni), výstavy KCHMPP a Mezinárodní výstava psů v Praze... ta byla povedená.... To je tak, že jste se na výstavu ani hlásit nechtěli, ale jelikož tam byly tři Déčka, tak to máte skoro povinné... No tak nahlášeno s tím, že vzhledem ke konkurenci v daných třídách jedete spíš do počtu a nečekáte vůbec nic.... hlavně pomoci dětem se trochu zorientovat a poradit.... Celestie Zli-Rů tř. Šampionů V1, CAC, Cíněnka Strakatý samet tř. Veteránů V1, BOV. Dětičky byly taky šikovné, Deny (Dens Dulcis LeaWil) VN2, Datík (Dator Mitis LeaWil) VN3 a Áďa (Dryada Clara LeaWil) VN1! Mám z vás že všech radost, byli jste skvělí a díky za péči o dětičky a za prezentaci ChS LeaWil 😊😁

24.5.2018 a léto 2018

Lestinka porodila své první děti. A rovnou osmerčata. 4 kluky a 4 holky. Porod byl těžký, miminek bylo moc a navzdory množství měly velmi vysoké porodní váhy (nadprůměrné). Lestík je drobná a štíhlá, takže měla co dělat. Ale je to holka statečná a všechno jsme nakonec zvládly přirozenou cestou, byť za mírné pomoci medikamentů.

Světlo světa tedy spatřili Dator Mitis, Deos Maior, Dens Dulcis, Dirias Melas, Dryada Clara, Dedita Digna, Diva Decora a Dea Arcana. Více o vrhu a jménech se dovíte na http://leawil.snadno.eu/Vrh-D-LeaWil.html

Vše kolem prcků se točilo květen, červen a červenec. Na konci červene opustil brány rodné hroudy poslední déčkař a my vyrazili rozptylovat matinku výlety a dohánět resty na výstavách. Takže jsme projeli Plzeň, Semily, Milukov, Mladou Boleslav, Cheb... a Lestíček si tak stihla ještě v srpnu ještě překontrolovat štěňata, odevzdat jim PP, dodělat si Grandšampiona a sjet další kousek Ohře. Podrobnosti a fotky opět tradičně u Cíněnky na osobních stránkách

    

 

Jaro 2018

...obligátní focení v kde čem kvetoucím (bledule, krokusy, pampelišky...) s kde čím (myšima)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bledule_5.4.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mysi_a_psi_42018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Krokusy_14.4.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kveten_2018/

 

   

Pro Lestíka životní mezník....

Začíná hárat na přání paničky 10.3. Nejlepší dny nám vyšly na víkend 24.3.  25.3.Vybraným ženichem je Gregor Prosmycký dvůr. Vzhledem k víkendovému termínu jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným, zajistili si ubytování v Netřebě v Úžicích, kousk od Veltrus a Flíčka. Flíček je moc fajn a krýsná hafan, láska byla oboustranná a okamžitá. Svázání v sobotu trvalo 25 minut a v neděli 30 minut. Po sobotních námluvách jsme vyrazili na Říp. Ani panička, a ani páníčke tam nidy nebyli (ostuda), tak jsme to napravili. Druhý den po akci jsme si prošli zámecký park ve Veltrusech a po cestě domů ještě na rychlo obhlédli zámev v Nelahozevsi. Bylo krásně, slučníko a vše dopadlo, jak mělo.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Rip%2C_Veltrusy%2C_Nelahozeves_2018_kryti/

   

 

začátek roku 2018 

18.2.2018 jsem s Lestinkou vyrazila na kurz Rekondičích masáží do Prahy. Lestík byla modelkou, na které se panička učila. Byla vzorná a trpělivá. O přestávce jsme potkaly Broňu strakatý samet (poloségru Cíněnky) a večer jsme si daly rande s Tomem s Axíkem a Katkou s Orinem. Přespaly jsme v hotelu Meritum a v neděli po praktické části vyrazily domů.

  

10.2. 2018 jsme s holkami vyrazily samy do Kerska na strakatou procházku s kvízem. Bylo to moc fajn a zas jsme ráda vyděly všechny známé.  taky pěkně nakoupily v lesním ateliréru Kuba ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kersko_10.2.2018/

A na přehradě nám přistálo UFO 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/UFO_a_prehrada_22018/

V lednu víkedový výlet do Mosonmagyarováru v Maďarsku do termálů holky zvládly jako vždy na jedničku. Bez problémů vydržely na penzionu, když se šli páníci na pár hodin cachtat. Prochajda do města, večeře v restauraci - obě vzorné. Při cestě tam jsme se stavili v Bratislavě a po cestě zpět v Zelené Hoře.

http://lew.rajce.idnes.cz/Bratislava%2C_Mosonmagyarovar_a_Zelena_hora_Zdar_n.S/

  

 

Prosinec 2017

ve znamení focení na sněhu, focení pro PFko, natáčení pro televizi RTM+ (Silvestrovské zprávy, kde měly holky hlavní roly a spolupracovaly naprosto excelentně), mezivánoční výlet do Bad Muskau a Berlína

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Zima_12_2017_Dolina%2C_Petrin/

   

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bad_Muskau%2C_Berlin_12_2017/

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/santa_holky/

A pro pobavení silvestrovské video zde ;-)

https://youtu.be/aqKKBXK5neY

 

Říjen a listopad 2017

ve znamení výstav (výsledky v příslušné podkategorii), nějaké focení proběhlo i tam - u stánku Kaniko a u Pučálky (MVP Praha)

 

Lestička udělala zkoušku OB1 za velmi dobře, moc mě překvapila a udělala mi velkou radost (a já sobě taky). Běhání agility, setkání s jižní částí rodiny na Kokořínsku s krásnými výlety, nějaké to podzimní focení v barevném listí a tak :-) fotky holek se dostaly i do kalendáře Gappay!

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Agility_1.10.2017/

 

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_102017/

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Hruboskalsko%2C_Valdstejn/


 

8.-10.9.2017

Cíniny 9té narozky, strakaté setkání, veselá klání a prima lidičkové jako vždy. Podrobnosti u Cíněnky ;-)

  

Léto 2017

jako vždy hektické a trochu nečekané zvraty. Lestinka v dubnu hárala, v květnu byla na krytí Flíčkem z Kraje krkavce. Láska byla oboustranná, ale i přes strávné načasování (progesteron) a svázání neuvěřitelných 40 minut Lestík nezabřezla. Takže se nám najednou změnily plány na léto a místo "mateřské" se na rychlo plánovala normální dovolená. Problěhl Berlín, výstavy (Lestík tak dokončila Českého šampiona), chalupa, Praha a ZOO, další strakaté splutí na Ohři, dovolená v Českém Švýcarsku a klaplo i tradiční Strakaté setkání začátkem září. Tentokrát v Soběšíně. Tradičně podrobnější vyprávění bude zas u Cíněnky na webu.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Praha_a_trava/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/KV_a_SV_KCHMPP_17.6.2_a_klikr_a_Petrin_18.6.2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Korenov%2C_Jindrichovice%2C_N._M._pod_SM_-_para%2C_cuby_a_Tonca/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Berlin_7_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Obrany_4.8.2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Zampioni_a_portrety_louka_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Ohre_II._-_strakate_spluti_2017/

         

    

     

Jaro 2017

Pro nás hodně smutný čas... odešla osoba blízká. Tonička se tedy musí učit samotě na roce svého života. Jde to ztuha, takže děláme střídavý babysitting na dopoledne. Tonička a Lestík jsou nadšené, samozřejmě. A společné procházky a focení nám pomáhá se ze všeho vzpamatovat.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tonca_unor_brezen_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_Zizkac_28.3.2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bledule_3_2017/

       

 

Duben je pro nás trochu hektický. Návštěva Berlína s narciskovým focením (i s Tončou) http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Berlin_42017_narcisky/

   

Strakaté Velikonoce v Ústí nad Orlicí a řádění se strakatými kamarády http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakate_velikonoce_2017/

  

a co je hlavní, dva dny po návratu z Velikonce začala 19.4.2017 Lestička podruhé hárat (po roce od prvního).... a to znamená, že jsme po zjištění vhodného termínu na krytí (podle progesteronu v krvi) vyrazili 3.5. za ženichem Flíčkem z Kraje krkavce.... výsledek ještě nevíme ;-)

Květen 2017

pampeliškové focení http://cinenkass.rajce.idnes.cz/pampeliskove/

Štěňata strakatá a setkání s polobráškou Bastíkem (Bastien Zli-Rů)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stenata_strakata_Vesin_2017/

  

a nějaké to květnové loukové foceníčko http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kveten_2017/

    

 

Zima 2016/2017

podrobnosti u Cíněnky na webu, pro Lestíka vypíchneme pár zážitků v podobě Silvetra v Berlíně a cvičení na míčích v únor. Silvestr by prošel i bez povšimnutí, kdyby dáma nepotřebovala čůrkat kolem ejdné hodiny, kdy se stále ještě střílelo. A to více než před půlnocí (kdy jsme byly venku a úplně v pohodě). Takže otočka na patě bez čůrknutí a honem domů, pod stůl. Klepala se jako ratlíček. Takže Sileo původně určené v nouzi pro Cíňu dostala nakonec Lestička. Zabralo, madam si šla lehnout a již nic neřešila. 

Cvičení na míčích bylo na semináři celkem fajn. DOkud se míč nezačal kývat (v rámci posunu ve cvičení nutnost), takže nestabilní plochy pro Lestíka budou ještě předmětem dalšího trénování. Ale stání na klidném míči by šlo.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Nova_Ves_29.11.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Silvestr_Berlin_2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_19.1.2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mice_cviceni/

      

 

prosinec 2016 - asi největším zážitkem byla přípava na zkoušku OB-Z a její úspěšné splnění. Intenzivně jsme se tomu věnovaly měsíc, kdy nám v listopadu trenérka oznámila, že se máme přihlásit na zkoušku, že nám věří :-D no panička si moc nevěřila (jako vždy). Lestík něměl dodělaný skoro žádný cvik, snad jen skok přes překážku. Největší problém bylo "lehni". Z nějakého důvodu tento povel prostě měla problém plnit, takže jsme intenzivně lehaly... což se nám trochu "vymstilo" na zkoušece samotné :-D nervovat se panička moc nestihla, problíhaly v rodině dost těžké stresy z jiného důvodu. Takže ani jsme nemrkly a byla tu sobota 17.10. To už padla kosa na kámen a nervíky byly na pochodu. Jak to zvládneme? Lestík je hodně citlivoučká, hodně vnímá stav paničky.... a taky poprvé nedostane odměnu za dobře vykonanou práci. Na tréninku před zkouškou bylo možné mít aspoň hračku, tak jsme toho využily. Ale při vlastní zkoušce už není povoleno nic. No a to už Lestíka trochu rozhodilo. Ale díky skvělé paní rozhodčí Ladě Richterové a neméně skbělé stewardce Marušce Vágenknechtové se panička i uvolnila, takže Lestíkovy drobné prohřešky přešla s úsměvěm, místo aby se nervovala čím dál tím víc. Lestinka už nevěděla, jak si "zasloužit" odměnku (která stále nepřicházela), tak nacpala "lehni" i do povelu k odložení v sedě. Asi si řekla, že když si lehne sama (ikdyž dostala povel "sedni"), tak už to konečně dostane :-P A velké překvapení se konalo hned u prvního cviku - "dlouhodobé odložení ve skupině". Lestík měla z každé straky jednoho parťáka. První odešel zleva foxlík, Lestík ale sedí.... následně odešla fletice zprava... a to už už jsem viděla, že jde taky, protože jsou to velké kámošky....nic, Lestík sedí dál a čeká, až se panička přiřadí. Tento cvik tedy z naší skupinky splnila pouze Lestinky. A navíc za velmi stížených podmínek, takže jsem moooooc pyšná!

No, nějak jsme proklouzly, řekla si panička. Když paní rozhodčí řekla, že jsme viděli veselou poslušnost, myslela sjem si, že je to ironická poznámka, ale bylo to myšleno zcela vážně, dostaly jsme s Lestíkem pochvalu, že je na svůj věk šikovná a že se na nás těší příští rok na Mistrovství v OB národních plemen. No tak uvidíme :-) každopádně jsme si odnesly Výbornou, o které jsme ani nesnily... (cíl byl prolézt aspoň s odřenýma ušima). A díky splněnému dlouhodobému odložení můžeme bez problémů postoupit do vyšších zkoušek.

říjen - listopad 2016 také žádná nuda - výstava v Mladé Boleslavi, Berlín a procházka po Grunenwaldu, strakatá procházka po Hostivařském lese, 3denní výlet do Plzně za strakatým Edou a Pepinkou a focení na profi pozadí a s profi světly a procházka ve Zruči s Artíkem. Podrobněji opět u Cíněnky. A nějaké obrany zase byly (viz videa), stále trénink obedincí a agility :-) A samozřejmě to nejdůležitější - Lestíček 16.10.2016 oslavila 2 narozeniny. 20.10.2016 absolvovala vyšetření srdíčka u paní doktroky Hypské v Hradci a vše má v naprostém pořádku. V čekárně vzorně čekala i s kočičákem v přepravce. Dokonce ji paní doktorka moc chválila, jaká je šikovná a nechala si všechny ty nepříjemné věci dělat bez řečí a vyvádění (prý narozdíl od jiných strakáčů:-D)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Grunewald/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Halloween_a_podzim_2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_prochazka_Hostivarsky_les_5.11.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Plzen_prochazka_Zruc_15.11.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ProfiPozadi_Plzen/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Nova_Ves_29.11.2016/

videa z obran:

https://youtu.be/1gSIPe_c8H4

https://youtu.be/FfuLPl_L6y4

https://youtu.be/N3lM-A3vvb8

https://youtu.be/9C2dDdYCbmE

https://youtu.be/IEwtoCtsEPA

https://youtu.be/MNFwV_l57QE

  

kontrolní odběr krve také v pořádku :-)

 

   

  

 

 

 

 

září 2016

Jak jinak než akční :-)

První víkend v září tradiční strakaté setkání. Tentokrát akčnější, než jsme si představovali. Se třemi psíky se člověk opravdu nenudí :-) Podrobně si můžete opět přečíst u Cíněnky. Jelikož jsem se musela starat o tři hafany (je s námi Cipísek na poslední chvíli), tka jsem nezvládalal moc fotit. A znáte to. Co si neuděláte, to nemáte. Takže Lestík z celého setkání nemá skoro žádné fotky :-( hlavně z úspěšné strakiády máme pouze jednu.... děkujeme tedy aspoň Klárce Píšové ;-)

a za druhou fotečku ze setkání děkujeme Markovi Míkovi

Lestík byla totiž hodně šikovná! Ve strakiádě (taková trochu upravná poslušnost a triky) skončila 3., ve stíženém přivolání mezi hračkami a pamlsky 2., čuchání pamlsků jí moc nešlo, hlavně ty ve vodě :-) ale dala všechny v limitu, narozdíl od Cíněnky a Cipíska. A celkově si tak vybojovala 2. místo ze 64 strakatých!!! Každopádně jsme si šichni setkání užili, ikdyž bylo náročnější, Cipísek byl vzorňák, takže se to dalo. Cílem bylo utahat psy a to se zdařilo. (že byli kaput i páníčci je očekávaný vedlejší efekt)

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakate_setkani_Javorova_Skala_a_bonitace_2016/

 

9.9.2016 též u Cíněnky zmíněná návštěva Pepinky a Edýho u nás v Jablonci, Lestíček si s Pepkou pěkně zařádila, dokonce se šla i dobrovolně koupat! Díky Pavlíně za fotky!

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Pepka%2C_Edy_a_holky/

http://filippka.rajce.idnes.cz/Prochazka_Jablonec_nad_Nisou/

10.9.2016 33. Podještědská výstava - pro Lestíky nebývalý úspěch! Od Dr. Šimka dostala V1, VT, Krajský vítěz a 2. BIG NON FCI!

 foto Jitka Svobodová

 

 

srpen 2016

Dovolenááááááá! A podrobně popsaná u Cíněnky na stránkách ;-) Pro Lestíka premiéra u moře (Rujána), zvládli jsme i trochu plavání, hrůza z vody překonána. Vodomil to asi nebude, ale n občasné svlažení to půjde. Ohře pokořena, Lestík je borec!

  

všechny plavací fotky a videa naleznete zde https://www.facebook.com/lea.pletichovawildnerova/media_set?set=a.1461020933923913.1073741964.100000480625305&type=3

foto z Rujány a Berlína http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_a_Berlin_2016/

totéž z mobilu https://www.facebook.com/lea.pletichovawildnerova/media_set?set=a.1459716227387717.1073741963.100000480625305&type=3

foto Milan Novák

a Ohře tu http://cinenkass.rajce.idnes.cz/strakata_Ohre_2016/

A po dlouhé době zas obrany - tak nějaké fotečky zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Obrany_s_Milanem/

červenec 2016

focení a procházky v rámci dovolených kolegů omezeně, ale přece :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mestske_cubky/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kakost_a_stara_chalupa/

     

 

červen 2016

Klubová výstava KCHMPP a bonitace 25.6.2016 - posuzoval cizinec, ikdyž se Lestinka líbila, vytkl jí depigementaci nosu a údajně světlé oko (následně na bonitaci zhodnoceno jako středně hnědé, odpovídající barvě hlavy... no vzhledem k tomu, že pan rozhodčí na výstavě viděl strakáče na živo poprvé v životě, beru výsledek VD4 s rezervou :-). Daleko větší radost máme z bonitace, protože Lestinka se tak stala oficiálně CHOVNOU fenou. A též jsme si vyzvedly poháry a diplomy za Klubového junior šampiona. Bylo strašné vedro a tak jsme rády, že jsme těch 7 hodin přežily ve zdraví a se slušnými výsledky. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_KCHMPP_a_bonitace_MB_25.6.2016/ 

 

12.6.2016 dokumentovány agility v Podještědské smečce. I nás vycvakli :-) http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Agi_12.6.2016/

  

 

11.6.2016 jsme na cvičáku socializovali s dalšími neznámými hafany a trénovali odložení s obcházením cizími lidmi a psy a také obrany po delší době.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ZKO_Vrkoslavice_11.6.2016/

 

dětský den 4.6.2016 na našem domovském cvičáku ve Vrkoslavicích. Lonic Lestinka řešila koníky a štěkala na ně, tak jsem ji letos vytáhla znovu. Neřešila nic, ani koně, ani děti, dokonce zvládla i odložení ve ztížených podmínkách - za zadkem koně s dětmi. Jen to somrování si mohla odpustit :-P

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ZKO_Vrkoslavice_detsky_den_4.6.2016/

   

květen 2016 zas focení, prochajda s Renčou (Berenita Nella Belavia), laškování s Toničkou, pravidelné tréninky OB a agi, po dlouhé době i obrany (figurant byl nadšen, prý by s ní šel do zkoušky ZM) a výstava v Litoměřicích. I Tam Lestík potěšil. Paní rozhodčí se rozhodvala u zadávání titulu BOB mezi Lestíkem a fenou v mladých, a feny ze třídy otevřená a šampionů už byly mimo výběr). Nakonec BOB nemáme, ale to nám vůbec nevadí :-) Holky si zasloužily i krásnou fotku u stánku Brit.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cuby_kveten2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Psi_vikend_7.-8.5.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_s_Rencou_5_2016/

  

       

 

1.5.2016 pěkné datum na první hárání, ne? :-) den před tím ještě absolvovala výstavu. Paniča si právě říkala, že by se hodilo hárání hned "po Praze", aby stihla Litoměřice a 1. se bude dobře pamatovat. Ha! Šamanismus? V neděli ráno na prostěradle krvavá kapka. Děs! Co se komu stalo? Nic! Lestinka nám konečně po roce a půl dospěla a je z ní dospělá slečna. Jen to těžce prožívá, do toho si s Cíněnkou z výstavy přivezly zvracecí moribundus, takže tak nějak všechno dohromady. Takže Lestíček teď nemluví s celým světem a musí nosit 3 týdny kaťátka....

duben 2016 ve znamení akcí a výstav

Berlín jarní focení

 

22.-24.4.2016 Staří, ale dobří - Lestík sice není senior, ale přece ji nenecháme doma, že :-) docela dobře si rozuměla se Celinou, která též dělala mladší doprovod seniorce Besině, ale největší parťačka pro ni byla Arinka (ač seniorka, stále v mladickém rozmaru). A sobotní výstava pro Les dopadla krásně - viz. "úspěchy".

   

30.4.2016 MVP Praha - hafguláš.... sama ve své třídě a i přes pěkný posudek VD. No aspoň ta Cíňa to vytáhla na megaúspěch ;-) no a profifocení taky proběhlo.

foto Šárka Mix.

 

6.-7.2.2016 výstava DuoCACIB v Brně. Popsáno více u Cíněnky. Ohledně Lestíka zmíním to, že se nám tam sešla část rodinky :-) Dorazila ségra Cukřenka na kukačku (vystavovali se její kámoši američtí bezsrstí teriéři a strakatá Fufu na socializaci), brácha Cipísek vystavoval, polobrácha Bastien taktéž. Měla dorazit i maminka Bela (Ida), ale akorát hárala v tom nejlepším, tak nemohla. Ale její panička se přijela podívat na své odchovance. Takže to byl i takový malý rodinný srázek. Bylo to fajn, strakáčníci se zas klasicky družili a pokecali.

  

23.1.2016 - procházka v Klánovicích. Bylo celkem ošklivo, chumelivo. Cíněnka zůstala u našich s Toničkou (kvůli kulhání) a Lestie vyrazila s paničkou a jejím bráškou ku Praze. Cesta byla náročká až v poslední fázi dojezdu přímo u Klánovic... prostě Praha a trocha sněhu, no :-) sešlo se poměrně hodně pesanů na nepřízeň počasí. Prošel se křížem krážem klánovický les, udělala se fotopauza před domem pana Horáka, zakladatele našeho plemene a nakonec se skončilo v hospůdce na obědě s unavenými strakáči.

  

Silvestr 2015.... viz u Cíněnky - prochajda v Rychnově a řádění Lestíka s Edíkem :-) Strakatý pán se k údivu jeho paničky velmi snadno nechal Lestíkem přesvědčit k lítačkám, hopsání, okusování si hlav a vůbec k psímu řádění. Štěněte Reni si moc nevšímali, vystačili si sami. Ale věřím, že až Reni povyroste, bude pro Lestíka taky tím správným parťákem na psí dovádění :-) Zatím je maličká a nožičky jí na velké běhání ještě nestačí.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Silvestrovsky_Rychnov_2015/

  

Vánoce 2015 ..... hektické jako vždy, smutné a následně snad i veselé. Těsně před svátky nám odešla stará bíglička Tina v téměř 16ti letech. Doufali jsme, že Vánoce s námi ještě stráví. Nepodařilo se :-( tak se na rychlo shánělo nové psí miminko. Požadavky byly přísné. Plemeno mělo být malé, hodné, dobře cvičitelné, nelínavé... vylučovací metodou z toho vypadl akorát grifonek. Belgický nebo bruselský? Jelikož vše šlo tak rychle, tudíž požadavek na černou slečnu s pálením byl eliminován (velmi velký problém sehnat, rodí se vyjímečně). 26.10.2015 byla z Olomouce přivezena černá belgická grifoní holčička Tonička (ofic. Arwen od Albie z Olomouce). Úžasný čertíček, miláček a skřítek neposeda. Cestu z Ol. zvládla na jedničku a Lestík byla z nové kámošky úplně unešená (Cíněnka má už ráda svůj klid, tak štěně obcházela obloukem a nevšímala si ho, pouze v přímém střetu naznačila, že u této dámy malému třeštiprdlu pšenka nepokvete). S Lestii jsou úžasná dvojka, řádí jak černá ruka a obě jsou nadšené ze svého velkého kamarádství. Lestie si má konečně s kým hrát, když přijdeme k našim na návštěvu a malá Tonča aktivitu vřele opětuje.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tonicka_Arwen_od_Albie_z_Olomouce_prosinec_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tonca_hlidani_leden_2016/

jak dokáží řádit jasně ilustrují následující videa:

https://www.youtube.com/watch?v=st0FWkNaXwk

https://www.youtube.com/watch?v=KWlmah3XdvA

   

Prosinec.... Mikuláš.... 6.12.2015 člověk by to ani neřekl, že? :-) krásná procházkou Dolinou v Jablonci.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Prochazka_Dolina_6.12.2015/

29.11.2015 proběhly schůze Spolku ČSP a KCHMPP - sekce ČSP a při jejich příležtosti byly vyhlášeny i výsledky soutěže Pes roku 2015.

Poněkud nečekaně se Lestička umístila jako 3. fena roku :-) Myšleno třetí výstavně nejúspěšnější fenou roku. Soutěže se zúčastnilo 74 psů. Takže co? No jsme pyšné ;-)

Paničku potěšil strakatý hrníček a sklenička s logem spolku (dostávali jsme i na letošním setkání) a Lestíčka potěšily hračky a mlsky. O ty se podělí s Cíněnkou ;-)

  

12.11.2015 jsme vyrazili s Lestíkem, Cipískem, jeho paničkou a ještě jednou kamarádkou na "výlet" do Prahy. Rošťáci nevěděli, co se děje, ale tušili nějakou zradu. Výlet? Ve čtvrtek odpoledne? A spolu? Divný... Přesto po cestě v autě řádili, okusovali si hlavy.... Vzhledem k tomu, že se jelo v době špičky, vyrazilo se trochu dříve a tím pádem byl i čas. Na Černém mostě jsme přepadli McDonald, občerstvili se a psíky vyvenčili. Dobrůtky oni dostat nemohli, neb měli přednarkozovou hladovku. 

Veterinu Poděbradskou jsme našli dobře, zaparkovali, ještě psíky vyvenčili. Času bylo dost, tak se ještě chvilku kafralo před vchodem, ale Les byla netrpělivá, chtěla dovnitř (co taky můžete očekávat od psa, který na veterinu chodí pouze služebním vchodem, že... takže netuší, co ho čeká, když jde jako každý jiný pacient).

V čekárně prý byla nuda, tak se strakáči zabavili :-D No, on je humor přešel, když jsme přišli na řadu na svou hodinu. První šla Lestie, bylo toho u ní hodně, po injkeci do žíly pěkně klesla a jak už jsme ji jen natahovali, kroutili a fotili. Pak dostala "protijed" a byla vyměněna za Cipíska, který absolvoval to samé, byť v kratší formě. Pan doktor Čáp nám vše krásně vysvětlil, ale hlavně naše mise byla nejúspěšnější, jak vůbec mohla být. Cipísek si odvážel výsledky DKK 0/0, LP 0/0 a Lestie DKK 0/0, DLK 0/0, LP 0/0 a SA 0. Protokoly Lestíka najdete zde v kategorii Rodokmen a další papírstvo a Cipíkovy pak na stránkách CHS LeaWil.

   

za fotky z čekárny děkujeme Šárce M.

 

11.11.2015 dorazily nám výsledky z Genrexu....

Celestie Zli-Rů nese vlohy pro dlouhou srst a nenese vlohy pro hnědou barvu.

Hektický říjen 2015 je popsán podrobněji u Cíněnky. U Lestíka vypíchneme pár fotek, odkazy na další a důležité momenty :-)

párdenní soužití s Tinečkou 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_holky_a_Tina_2015/

podzimní focení http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_2015/

 

konečně dokumentace, že se neflákáme (fotil páníček)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stenata_a_agility_zacatecnici_rijen_2015/

  

28.10.2015 procházka na Bílou horu a zaláskování se do Orinka a řádění s ostatními puberťáky

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Praha_Bila_hora_a_Hvezda_28.10.2015/

31.10.2015 MVP Praha, setkání s bráchou Cipískem, získání titulu CAJC a tím pádem splnění podmínek k udělení titulu Klubový junioršampion :-) a zcela zaslouženě pak krásné vylítání se strakáči a mladou setřičkou v Průhonickém parku.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Pruhonicky_park_31.10.2015/

 

 

3.10.2015 velmi zajímavá akce a velký Lestinky úspěch. V KK Karlštejn se konal Den českých národních plemen 2015 a Lestík ve sranda závodě ze 41 soutěžících psů získala krásnou bramborovou medaili (4. místo z takové účasti pro štěně/puberťáka je slušný výkon, ne?:-)). A jelikož Cíněnka byla dokonce stříbrná a stala se zároveň i "Nejlepším ohařem" (!!!), vyhrála pro Lestíka 2 vyšetření v genetické laboratoři Genrex zdarma. Takže budeme zjišťovat, zda Celestie Zli-Rů nese vlohy pro dlouhou srst a hnědou barvu. 

naše foto zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Den_ceskych_narodnich_plemen_2015_KK_Karlstejn/

foto Pavel Vlasák (dokumentace soutěže o Nejlepšího ohaře, prezentace plemene a další)

(zastřelit nadhozenou kachnu)

(pes aportuje kachnu)

(donese páníkovi)

 prezentace plemene v úvodu hrátky s kryskou

soutěž "Nejlepší laboratorní pes" (první foto Vacovi)

 

"Nejlepší lovec krys"

krásné 4. místo

26.-28.9.2015 prodloužený víkend ve znamení výstav a procházky Českou Kamenicí - podrobnosti u Cíněnky na webu a výsledky výstav Lestíka (velmi pěkné) v sekci o výstavách. Procházku si Lestík užila náramně, neboť byl účastníkem ještě další mládežník Derylek, a hned si ti dva padli do oka a do tlamy :-))

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/KVP_KCHMPP_Neuznaci_26.-27.9.2015/

(foto z výstavy - panička od Almy)

  

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Ceska_Kamenice_28.9.2015/

13.9.2015 jsem se vrátila na moc prima místo k nafocení holek. S Les jsme ho objevily den před tím ve Mšeně a fotky se velmi vydařily. Také jsme očesaly nějaké ostružiny a Lestík byla na své první agi hodině ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Graffiti_a_ostruziny/

  

 

12.9.2015 socializační sobota :-) jelikož Cín měla klidový režim kvůli bolavé noze, taky jsme s Lestii vyrazily na pouť do Tanvaldu vyzkoušet si dav, hluk a hudbu. Lestík nic neřešil a koloteče se jí líbily. Pak jsme ještě navštívily kapličku ve Mšeně otevřenou u příležitosti Dne evropského dědictví. To byla asi jediná památka přístupná pejskům. Pak jsme vyzvedly Cíněnku a vydaly se jen kousek k Radnici a historickému autobusu.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tanvaldske_slavnosti_a_Den_evropskeho_dedictvi_v_Jablonci/

 

 

4.-6.9.2015 Lestinčino první Strakaté setkání. Nepochybuji o tom, že se jí tam líbilo. Tolik kamarádů a zajímavých věcí, poprvé samostatná koupel v rybníce (smečka je silná motivace :-D) a další zážitky. Podrobněji rozepsáno u Cíněnky včetně fiaska na nedělní Klubovce.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lednice_-_Setkani_strakacu_2015/

 

foto Michal Gruchala

následující fotky jsou od Novákových :-)

 

 

srpen 2015

začátek dovolené a 1.8.2015 Speciální výstava v Přerově. Lestinka šla už do třídy mladých, takže už "o něco" šlo. Konkurence 4 fenek, z toho jedna byla ségruška Cukřenka. Celestýnka překvapila a všechny převálcovala a odnesla si ocenění V1, CAJC, BOJ.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Prerov_SVP_1.8.2015/

 

Po cestě z Přerova jsme to vzali přes ZOO Olomouc a tábor strakáčů v Budislavi (tam pozdravila Lestie tatínka). Tolik zážitků na jedno štěně....

http://lew.rajce.idnes.cz/ZOO_Olomouc_2.8.2015/ 

   

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Budislav_2015/

 

 

 Povídání o Berlíně najdete též u Cíněnky. Les byla vzorná a spolu s Cíňou budily pozornost, takže i na osvětu o plemeni došlo :-) Les samozřejmě pomáhala s úklidem po svém dřevozpracujícím způsobem :-P

http://lew.rajce.idnes.cz/Berlin_2015/ 

 

Následuje strakatá Nisa. Pro Lestíka premiéra sjíždění řeky, premiéra spaní pod stanem a následně i premiera jízdy starou tramvají. Vše zvládla na jedničku a zážitků měla až až. Ségra Cejla ji donutila vlézt do řeky a omylem si i zaplavat (všude vody po bříško, jen na jednom místě trochu zrada... pak už ji tam nikdo nedostal :-)) Když byla unavená, zalezla si do špičky lodi a chrněla. S Cejlinkou oslavily své desetiměsíční narozeniny 16.8.2015 hodně originálním způsobem - povozily se v historické tramvaji s dalšími 11 strakáči.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_Nisa_2015/

   

  foto Grubnerovi

 

 29.8.2015 Mezinárodní výstava Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi... Celestie si zopakovala vísledek ze začátku srpna, a od pana rozdhočího Řehánka si přivezla V1, CJC, BOJ. Porazila v kruhu Cedulku ze Studnic a jelikož Cipísek nedostal titul, byl jí automaticky přiznán i BOJ. Z titulů si samozřejmě nic nedělala, víc ji zajímaly odměnky a hračky, které dostala :-)

 

 

 

 

červenec 2015

Lestíček si vyzkoušela jízdu ve starém vlaku, poprvé se dostala k vodě na plavání, ale to i nijak neuchvátilo, objevovala kruhy v obilí a svezla se poprvé krátce v kanoi. Vypadá to, že i Lestie bude "suchomilný" pes. Cíněnka začala plavat až na pěti letech a to jen za silnou motivaci - pískáčka. Na Lestii jsme zkoušeli také různé finty - dobrůtky, Cíněnku, hračky, páníčky... NIC! Prostě do vody jen po bříško a víc ani ťuk. No, aspoň že se tím pádem nevrhá z lodi do vody. První zkouška kanoe na Jizeře prošla na výbornou, takže už jsme mohli bez obav plánovat strakté splutí Nisy.

O starém vlaku a UFOnech najdete na Cíněnčině webu podrobněji ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_-_prvni_koupani_7_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/PLavani_strakate/

video: https://youtu.be/g115JDzO7OE

 

Jizera: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Jizera%2C_pokus_s_lodi_a_holkami/

140 let trati Tanvald - Železný Brod: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/140_let_trati_TNV-_ZelBrod/

 

Také nám do práce s novou kolegyní přišla i nová kámoška Acey - holky se docela vyblbnou... A seznamka proběhla právě na Lestinčiny deváté "měsíčniny", kdy naše mládežnice měří 44cm a váží 12,5kg.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_a_Acey_16.7.2015/

 

A kruhy v obilí... hlavně prima focení v krásném poli :-) http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kruhy_a_straceny_v_obili/

  

 

 

25.6.2015 focení na Dolině http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_25.6.2015/

 

10.-16.6.2015 se konala akční dovolená v Norsku. I s holkama. Lestík tam oslavila své osmiměsíčniny a zvládla vše naprosto parádně :-) Jak cestu autem, tak dlouhou cestu trajektem a vlastní pobyt. Na trajektu si našla prima kámošku, trávily spolu pár chvilek ve výběhu a Lestíkovi se moc líbila. Také náš hostitel Ivar byl z holek nadšen a s Lestíkem se přetahoval o hračku. Vážený starší pán ve starém kostýmu se nežinýroval a dováděl s Lesťulí jak malý kluk :-) Více info a fotek u Cíněnky.

 http://lew.rajce.idnes.cz/Norsko_2015/ 

 

6.6.2015 jsme na našem cvičáku měli dětský den. Pro Celestýnu to bylo zároveň i první setkání s koňmi. Zajímali ji, ale respekt tam byl :-)

   

30.5.2015 částečná účast na Strakatém Turnově - větřely jsme se s holkama na prochajdu s účastníky výcvikového víkendu. Jelikož jich bylo málo, tak další strakatou účast uvítali :-) Bližší povídání u Cíněnky. 

23.5.2015 Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Žádné flákání, a hurá zas na výstavu. Tentokrát premiéra pro Cipíska. Cíněnka starý mazák, Lestík podruhé na výstavě a Cipulka úplně poprvé. I jeho panička šla poprvé. Tak jsme je v tom nemohli nechat samotné a trochu jsme jim pomohli a provedli je prvním výstavním dnem. Dokonce ten den vystavovali poprvé i naši přátelé svého chesapeak bay retrívra. Jelikož strakáči šli jako první do kruku a bylo nás málo, bylyi jsme hned hotoví, tak jsme šli fandit a fotit do krkuhu retrívrů :-) Ale zpět k nám.

Cipísek s paničkou šli úplně první, protože Cipajzník byl jediný strakatý psí kluk na výstavě. Zhostili se toho výborně, Cipí se krásně převedl, panička to taky zvládla, porazili i Bigi a tudíž si odnesli V1, CAJC, BOJ. Následovala Celestínka. Paní rozhodčí ji chválila, jak se na svůj věk krásně předvádí a dostala VN1. A naposledy šla Cíněnka a Odnesla si V1, CAC. Takže naše výprava byla více než úspěšná :-) Aramisovi se to taky povedlo za V1, CAC a tak jsme to šli všechno oslavit do kavárny "Káva s párou". Moc pěkné a milé místečko s výtečnou čokoládou a dortíky. Psíčky tam vítají. Jelikož byla psidla utahaná, nikdo o nich ani nevěděl a jelikož naši strakáči splývali s podlahou, tak nám je servírka málem zašlápla :-)

  

Všechny fotečky tady http://cinenkass.rajce.idnes.cz/MVP_Litomerice_23.5.2015/

15.-17.5.2015 Velká akce a první velké strakaté setkání pro Lestíka (i pro Cipíska). Aneb Strakatá štěňata 2015 Dětřichov. Jednalo se o setkání štěňátek z roku 2014. Takže samí mládežníci a puberťáci. A sem tam "stárežník", který doprovázel buď organizátory nebo páníčky s mládežníkem. Jako třeba naše Cíněná. 

Plánování a chystání ns akci probíhalo pomalu jako vylodění v Normandii. Dětřichov u Svitav, rekreační středisko Vysoké pole. A jel s námi i Cipísek (náš vrh C - Colens Caeles, narozený 23.4.2014) s paničkou. Lestie a Cipín se zbožňují, tak jsem čekala v autě rodeo. A Cíněnka jako správná zasloužilá matka je musí navíc vychovávat. Takže dát na zadní sedačku 3 psy a Janu opravdu nepřicházelo v úvahu. Někdo by nemusel přežít :-) Takže byl do akce povolán Logan v sedmimístné úpravě ala autobus. Cín a Les seděli za řidičem a Cipísek s paničkou měli poslední sedačky taky jen pro sebe. Jen jsme se všichni museli obložit bagáží na celý víkend. Prostor kufru byl omezem pouze na spacáky a složené přepravky nastojáka. S využitím sedačky spolujezdce (páníček měl dorazit večer vlakem) se to docela dalo :-) Lestík se s Cipajzem okusovali přes 2 hodiny přes sedačky, Cín je srovnávala jen občas. Pak už je to unavilo a před dojezdem do cíle na chvíli lehli. Na místě jsme byli krom organizárotů první. Což mě trochu překvapilo, přeci jen 3,5 hodiny cesty není za rohem. Tam jsme se dozveděli, že chatičku budeme sdílet s Lestinčinou ségrou Cejlou a jejími páníčky, což nás potěšilo. Postupně začali najíždět další účastníci zájezdu, vybalovalo se, a chystal se večerní program. Ještě před nástupem jsem s psindama sjela do Svitav pro páníčka k vlaku. Po cestě v poli jsme potkali známé, kteří se dělisi, že je cesta neprůjezdná a že se vracíme :-) Tak jsme je uklidnili, že jedou správně a do cíle brzy dorazí.

Večer by ve znamení seznámení a povídání o výcviku. 

Sobota pak začala procházkou, na kterou ale vyrazil jen páníček s Cíněnkou. Lestíka jsem jim odmítla svěřit a dobře jsem udělala. Podařilo se jim se na chvíli ztratit. Panička totiž musela dohlížet nad měřením a vážením. Což nebylo do věci, protože to bylo zrovna 16.5. a to konkrétně C Zli-Rů přesně slavilo 7 měsíců. Takže Lestík 10,5kg a 42cm. Krom Cejlinky (ta měla 40,5cm), jsme tam potkali i Cukřenku (38cm)

na fotce zleva Cukřenka, Celestie a Cejla

Mezi tím si mohli ostatní vyzkoušet i hlavolamy ve stanu. Odpoledne proběhlo vysvětlování klikertréninku a výstavnictví. Večer pak probíhala debata nad otázkami veterinárními a chovatelskými. 

V neděli jsem se zúčastnili strakatého klání. Cíněnka byla s páníčkem a dokumetnovali Lestinčiny úspěchy. Malá docela překvapila. Mlsnou dráhu (přivolání mezi hračkami a pamlsky) proběhla skoro celou, uzmula jen pamlsek z poslední misky před cílem. Aport pamlsku nejdřív nechtěla přinést, ale pak přišla a nechala si rozžvýkanou tyčinku vytáhnout z tlmaky, takže přeci jen nějaké bodíky byly :-) Přenášení vlastního psa v náručí zvládla bravurně, to bylo jen o šikovnosti a rychlosti paničky. Psík byl na nošení zvyklý. Nejvíc mě potěšila na aportech - přinesení tří různých aportů zvládla na plný počet bodů a to tak krásně, že nám udělili ještě hvězdičku navíc, která se ukázala být následně "osudová". Přinesla totiž i dřevěnou činku, kterou jsme jště ani cvičením nedotáhly spolu do konce. Měla jsem šok, že mi ji ukázkově přinesla.

A agility drážku dělala také poprvé, zná pouze rovný tunel, tak ji ten zakřivený trochu vyvedl z míry, panička musela hezky na kolena a vplazit se do tunelu, pak jsme to překonaly :-) Napodruhé už nic neřešila.

A když jsme prošli všemi disciplínami a zbylo trochu času, psíci si vyzkoušeli coursing. Konečně se mohla zapojit i Cíněnka a moc ji to bavilo. Lestík také geny nezapřela a běžela ukázkově.

A výsledek? Celestie vyhrála v mladších štěňátkách první místo :-) právě kvůli té hvězdičce navíc. Jinak Hrom i Husarka Dakam měli stejný počet bodů.

Víklend se každopádně velmi vydařil, počasí přálo a odjížděli jsme s utahanými psíky. Cíněnka si užila taky něco málo a Cipísek byl v sedmém nebi ze spousty kamarádů a akcí. Myslím, že byli spokojeni všichni a doknoce jsme se do auta vešli zpět i s páníčkem.

další fotky naše zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_stenata_Detrichov_15.-17.5.2015/

a od Marka Míky a Ondry Havelky a Milana Nováka zde https://www.facebook.com/media/set/?set=a.790588967697789.1073741901.120505854706107&type=1

1.-2.5.2015 Praha a výlet na Petřín a druhý den první výstava a hned Mezinárodní :-) a zpět přes Benátky...

V podvečer prvního máje se vyrazilo směr Prágl. Byl pozdní večer první máj, večerní máj, byl lásky čas... Takže se vyrazilo s čubinama na Petřín :-) Nojo, jenže u Máchy bylo srocení a v restauraci narváno. takže jsme zas seběhli dolů do města a stavili se na bagetu alá francouzské restauraci Mie Frais. Ani tam neměli problém s dvěmi psíčky. Po večeři hurá kolem svítící fontány na kutě. Ráno se vstávalo brzy a čekala nás důležitá premiéra výstavního života Lestíka. Trochu jsem měla obavy, jak to zvládne, když se občas bojí štěkotu cizích psů... Ale v hale se chovala oprskle jako doma, v kruhu to taky neřešila, takže si vybojovala VN1 před Husarkou Dakam. S Cíněnkou se nechaly bleskout u profi fotografa (Renata Hofmann), koupili jsme nějaké pískací odměny, protože obě holky si to zasloužily, vyzvedli věcičky s Cíninou podobiznou (podrobnosti na jejích stránkách) a vyrazili směr domů...

  

Jelikož bylo hezky, tak jsme přemýšleli ještě o nějakém výletě, ale holky byly utahané z výstavy, tak jsme opustili původní myšlenku táhnout se na hrad na kopec a jelo se na zámeček do Benátek nad Jizerou. Nechyběla ani obligátní fotka u svatebního salonu Navždy spolu ze seriálu Svatby v Benátkách.

jinak všechny fotky z víkendu zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_2.5.2015_a_Benatky_nad_Jizerou/

 

duben 2015

Velmi akční měsíc, každý víkend se něco děje. Praha Letná a Forpets, focení s potkany, Hradec Králové, Zoo Dvůr Králové, půlnarozky 16.4.2015 (váha 10,1kg, 41cm), Cipískovy první narozeniny... zkrátka zážitků a socializace přehršel :-) vše podrobně popsáno u Cíněnky na stránkách

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Obrany_9.4.2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Selfie_a_portrety_11.4.2015/

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/For_Pets_a_Letna_12.4.2015/ Na Forpetu jsme potkali dalšího strakáče (Z Majklovy zahrady), prohlídli si spousty stánků, ochutnali různé granulky a pamlsky, očuchali potkany, morčata, králíky, slepičky.... poprvé jeli metrem a tramvají s novým košíčkem na držtičce. Ale díky únavě, si toho Lestie ani nevšimla. Na Letné pak ožila, neb mohla lítat na volno a celý výlet si náležitě užila.

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Psi_a_mysi_16.4.2015/ - fotily se myšule a pesule s nima :-)

Cipískovy narozeniny (23.4.2015) si užili hlavně mládežníci - Cipajz s Lestíkem konečně po delší době mohli lítat svobodně a po velké ploše. Mylsím, že to byl pro Cipíska ten nej dárek :-) fleecovou hračku, kterou dostal od nás, pak využili jako přetahovadlo :-)

 

Velké zážitky má Lestie ze Zoo ve Dvoře Královém. Všechna zvířátka ji zajímala, a taky pěkně unavila, že ji ke konci už musel páníček nosit.

   

Taky samozřejmě trénujeme a cvičíme, takže i nějaké ukázky a videa:

https://youtu.be/QG9zNkEzi48 - zalehávání targetu

https://youtu.be/cDt23crd7To - trénink zón

https://youtu.be/lmajfMiIp7g - zóny s Cíněnkou (prostě za odměnky chtěla cvičit taky)

http://https://youtu.be/0QG0iz2qCY8 - zóny výdrž

https://youtu.be/Tri9Ty_J2FI - blbůstky s krabicí :-)

A na target taky ve dvou...

březen 2015

zuby padají ve velkém, pryč jsou spodní špičáky a taky řada stoliček. Nálezy jsou náhodné, špičáky jsme odchytili oba a jednu stolička zůstala v rukávu paničky po jejím zakousnutí :-P

nějaká vtipná videa a fotky zde:

http://youtu.be/dKVOS9HhFlc Cínina drsná hra

http://youtu.be/FaTK9A0wvzE Mluvící Muf a zmatená Lestie

http://youtu.be/VcLcrc2U1jM Lestie hračička

http://youtu.be/CPoatCbFzoY hra Lestie s potkankou Stellinkou

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_brezen_2015/

22.3.2015 nám vypadaly poslední zuby a všechny rostou. Lestík je plnochrupá slečna :-)

 

Taky máme za sebou první obrany v životě. Lestíkovi to jde a moc ji to baví.

http://youtu.be/OXbm4uanoQY

http://youtu.be/cqSc9SsFHAA

28.3.2015 procházka v Libicích nad Cidlinou - první oficiální procházka Lestinky :-) Povídání na stránkách Cíněnky.

 foto Z.Vaňourková

foto M.Míka

foto M.Míka

25.2.2014 všechny mléčné řezáky jsou venku a nové rostou ;-)

videa únor 2015 

radost z krásného počasí http://youtu.be/MaRXtAtNOTI

boj o holý život :-P (aneb, když se ukradne pískáček Cíněnce) http://youtu.be/WqpxEcF-JE4

není nad večerní tlachání... http://youtu.be/2d98uSQNPjM

držkovaná a buzení páníka http://youtu.be/Kpva5FFZTHo

provokace strejdy Flekyho http://youtu.be/0QU38JVkpJQ

19.2.2015

krásné počasí, chvilička klidu, razíme fotit :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_19.2.2015/

  

18 týdnů - 7,5kg, 37 cm

17 týdnů - 7 kg, po sobotní vycházce -9 zubů, +4 nové :-)

13.2.-14.2.2015 V pátek jsme se vydaly hned po práci v Tanvaldě za páníčkem do Prahy.... pro Lestie to vlastně byla první delší jízda autem od doby přivezení si malinké kuličky. Cestu však zvládla dobře, až na jeden úsek kolem Čtyř kamenů, kde s Cíněnkou svorně začalaly držkovat. Panička poslušně zastavila, ale venčení se nekonalo. Prostě jen protest :-) V Praze byla Lestie jako doma, v čínské restauraci si párkrát štěkla, ale pak si zas s Cíňou po boku vzorně lehla na deku a spala. Noc strávila s páníčky v posteli jako vždy, takže ani jiné místo na nocování ji nijak nerozhodilo. Druhý den jsme vyrazili na prochajdu s dalšími strakáčky kolem Hostivařské přehrady. Vlastě to původně mělo být jen malé setkání s naší Bellinkou. Trasu vymyslela Bellinky panička a já vznesla nevinný dotaz na FB, za by se někdo nepřidal. A ejhle, nakonec nás bylo 10 strakatýc a 2 nestrakatí :-) Dokonec se přidal i "náš" Berýsek, takže nakonec povedená akce a prima rodinné setkání. Lestinka byla z té smečky na začátku trochu vyjukaná, ale velmi brzy se otrkala a našla si parťáky na řádění - ročního Aríska (Baris Bohemia Beltain) a o měsíc staršího Hroma (Hrom Dakam). Procházka byla uzpůsobená štěníkům, takže krátká, ale přesto byla Lestie jako nejmladší člen výpravy ke konci už unavená, takže se nám začala schovávat pod nohy před svými spolubojovníky. Až k parkovišti byla tedy nesena a dokonale si to užívala, neb šla z náruče do náruče, každý si chtěl "pochovat miminko" :-) Cíněnka byla naopak nejstarší členkou smečky a já měla lehké obavy, jak se bude chovat, když Lestíka považuje za svou a brání ji. Byla totálně nad věcí, puberťáky kupodivu nesměrňovala a šla si po svých věcech. V autě obě holky "vytuhly" a celkem jim bylo fuk, že se ještě někde stavělo pro další myš do smečky. Na závěr jsme si dali oběd v restauraci Na Urale (2 psi a přepravka s potkánětem nebyli problém) a frčeli domů. Procházka splnila účel... Psiska odpadla a páníčci šli večer v klidu na ples.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Valentynska_strakata_Hostivar_14.2.2015/

       

7.2.2015

Vydali jsme se na výlet za "tetou" Akirou do Rychnova. Mohli jsme jet autem, ale páníčka napadlo, že vyzkoušíme autobus... Tzn. košík ... a ten nám přišel dva dny před odjezdem. Lestie je ale moc šikovná a díky klikru košík za ty dva dny zvládla mít aspoň chvilku na čeníšku. V autobuse jsem byla mile překvapena, že jsme ani za jednu feňulku v buse neplatili. Cestou jsem košíček střídavě nadavala a sundavala, aby ho malá nechtěla sama strhávat (a tím si ho zcela neznechutila). Samozřejmě za podopory hromady pamlsků.

Výlet si všechny tři strakatice náležitě užily, v lese na volno neměla ani jedna problém a prcek se držel smečky a zbytečně neodbíhal.

 Chtěli jsme vyzkoušet tamní pověstnou restauraci U Hroznýše, leč smůla, zrovna se tam rekonstruovalo. Takže jsme se po výletě vydali busmo zas zpět a "zaparkovali" v jablonecké Baladě. Holky byly náležitě unavené, takže jen se dotkly dečky, spaly jako nemluvňata. Z hospody se Lestince ani nechtělo, byla tak unavená, že ji musel páníček domů odnést :-)

všechny fotky z výletu zde: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Rychnov%2C_Akira%2C_Bus/ 

    

4.2.2015 vypadl Lestince první řezák ;-) 5.2. pak druhý, máme 16 týdnů, 6,6kg a 35,5cm.

31.1.2015

Další návštěva restaurace, tentokrát v rámci narozenin paničky v Jablonci U Stromu. Lestie chvilku zkoušela blafat, chtěla rozkoumat okolí, ale pak si lehla na deku a vzorně s Cíněnkou spaly. Další byla večeře Na Nádraží a též pohoda. Prostě stačí dečka a psiska jsou vzorná.

 

 

Sobota 24.1.2015

Panují v mém nitru lehké obavy... chystáme se do restaurace, Lestie nikdy v hospodě nebyla a tudíž je to premiéra pro ni a i pro nás, protože je to i první společná návštěva veřejného zařízení s oběma holkama.

Ze začátku to vypadalo "zajímavě", Lestie kňourala a táhla pryč. Tak jsem s ní ještě šla radši ven (co kdyby byl boban), Cín zůstala s mužem v restauraci a objednali.

Lestie nic nepotřebovala, tak jsme se jen kousek prošly a zas se vrátily. Hned si lehla, nechala se přikrýt (při zemi tam dost táhlo) a spala celou dobu. Cíněná tradičně také.

Takhle pohodové jsem to nečekala. Tak snad nám to zůstane a budeme moci vyrážet již kamkoliv :-) 

(omluvte kavlitu fotek, jsou jen z mobilu)

 

Leden 2015

Začínáme chodit do školičky. Lestie je ve "třídě" nejmladší, ale nejšikovnější :-) Trenérka ji hodně chválí a půjčuje si ji jako figurantku na ukázku pro ostatní štěníky.

Target zvládá na jedničku, polohy také.

Jako důkaz dáváme videa:

 http://youtu.be/_Yc15LHc_R4

 http://youtu.be/3ReiUZ7FTOQ

 Z rodné hroudy nám dorazil Průkaz původu, takže jsme Lestíka oficiálně zadali do databáze KCHMPP i SČSP, čip jsme zaregistrovali hned po příjezdu, ale nyní dorazila i kartička a potvrzení, že čip je registrován.

2.1.2015 Váha na 11 týdnech 4,44kg a 29 cm

16.1.2015 váha 5,35kg, 31 cm

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_leden_2015/

a velké venkovní focení: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_a_Cin_15.1.2015/

  

Silvestr 2014

U Lestíka žádný problém - petardy neřeší. Snad tomu tak i zůstane :-) a nejspíš to pomohlo i Cíně - více na jejích stránkách ;-)

Vyzkoušela si "čuchací kobereček" a pochopila to okamžitě, cancourky z něj nesápala a poctivě čuchala a hledala pamlsky. http://youtu.be/zGnxDCaTDGk

vše bylo i foceno: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Jak_zabavit_cokliky_nejen_na_Silvestra/

Vánoce 2014

Pro Lestinku první a značně hektické. Seznámení s Flekym, blíže s Tinou, s dalšími dvounohými členy rodiny, putování mezi domácnostmi a na druhý svátke vánoční i očkování proti psím nemocem. Vše zvládá perfektně. Očkování druhý den holky prospaly (ano, holky, Cíněnka držela basu a dostala pigáro proti borelioze).

Váha 26.12.2014 3,8kg

trénujeme jméno a přivolání a docela nám to jde - s Cíněnkou i bez ní :-)

http://youtu.be/nr72xM8k_PY

http://youtu.be/GYO4UKAlk9c

http://youtu.be/dK7EFUPwm5U

http://youtu.be/jw03sW04wXs

  

 

21.12.2014 jsme měli na krátké návštěvě malou Nikolku. Obě byly nadšené :-) Třeba Nikolky tatínek časem poleví a bude taky pejsek.

A jelikož jsem měla díky této návštěvě v pohotovosti zdrcadlovku s velkým bleskem, rozhodla jsem se nafotit i naše potkanky. Tím pádem se Lestie seznámila i s dalším zvířecím druhem a myslím, že celkem úspěšně. Budou kámošky:-) Neměla potřebu je lovit, nebo jim nějak ubližovat. Tak snad jí to i zůstane

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_a_mysi_122014/

  

20.12.2014 pokračujeme v socializaci a na návštěvu dorazili další dva strakáčci - Eda (Albert ze Strakatého dvorku) a Akira (od Libota). Takže najednou u nás byli 4 strakoši :-) Edík z mrňky moc nadšen nebyl, utíkal před ní, ale tetka Akira si s ní úžasně hrála. Jen si musela dávat pozor na hlasové projevy při hře, protože to měla Cíňa pocit, že si ji musí hlídat a chránit.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Edy_a_Akiry/

 

prosinec 2014 - jak válčíme? Docela úspěšně. Mládežnice neměla čas na žádné truchlení. Druhý den po dojezdu se seznámila s bíglí bábou Tinou (ta teda rozhodně nadšená nebyla, vrčela, ale beru to jako pokrok, protože Cíněnku chtěla ve své době rovnou zabít). Naštěstí je Lestie štěně neprudivé a velmi vnímavé, takže tam kde není zrovna přijato s otevřenou náručí (což je jinak všude), tak v klidu obchází a nevtírá se. Získala si okamžitě celou rodinu (byť s dalším přírůstkem nesouhlasili, ale jelikož s námi nebydlí, tak to je taky vše, co s tím mohli dělat). Kolem pacinky si omotala hlavně pány, jako správná ženská :-)

Hned po víkendu se muselo do práce... První den se jí tam tedy rozhodně nelíbilo, byla zavřená sama v malém kotci a stěžovala si na nedostatek pozornosti. Ale setkání s Cipískem ji trochu unavilo, takže pak i chvíli spala. Druhý den se jelo do Tanvaldu, kde byla možnost většího prostoru, k dispozici měla pelíšek-kukaň a to bylo to pravé ořechové. Ani nepípla. Cíňuli měla volně přístupnou, mohla si hrát na dece, nebo spát v pelíšku. Cesta autem probíhá v malé přepravce bez problémů.

Po této zkušenosti jsem další den, kdy jsem měla 10ti hodinovku, zvolila jiný přístup. Kotec největší na hospitu, dostala tam kukaň, deku a hračky a kňourala jen chvilku, pak si začala sama hrát nebo spala. Dokonce ustála i občas řvoucího Cipíska (měla jsem strach, že to od něj pochytí a budou ječet duo, ev. s Cíňou trio). Někdy se tedy doplňují, ale je to vyjímečné. Začínají být vzorní všichni :-) Od té doby také spíme celou noc, venčit se chodí kolem jedenácté večer, a pak až ráno kolem sedmé. Cíněnka se také pomalu smiřuje s přítomností nového vetřelce. Samozřejmě, výchova musí být, to každopádně. Ale už jsou tu občas i náznaky hraní si a hlavně větší tolerance blízkosti štěněte, do krmení si nelezou (malá to zkusila a dostala samozřejmě za uši). Velká poctivě čeká, až prcek dojí a když něco zbyde, čeká na povolení mističku dojíst. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Celestie_Zli-Ru_podzim_2014/

 

váha 11.12.2014 2,6kg

       19.12.2014 3,2kg

 

 

 

 

6.12.2014 nastal den D... cesta do Zlína pro holčičku. Cíněnka jela opět s námi. Tentokrát ale šla na návštěvu též. Venku se seznámila s Belou a holky spolu neměly problém, tak jsme ji trochu s obavami pustili mezi štěníky (ne že by jim ublížila, ale víme, jak dokáže vlezlé caparty vychovávat a to by se nemuselo líbit pravé mamince). Ale byli jsme překvapení. Horda štěňat se na ni vrha, Cín zděšeně zacouvala do koupelny, ale děcka nesprdávala. Pak se osmělila a dokonce si šla hrát s jejich hračkami. Jako první k ní přišla Celestýnka... holky se očuchaly a zas si šla každá po svém. Žádné vrčení, nebo zloba, nebo od malé provokace. Klid a mír. To bylo dobré znamení. Přesto jsem nehodlala usnout na vavřínech. Člověk nikdy neví. Proto jsem byla i nachystaná na cestu.

Páníčka jsme nechaly v Brně ve vězení (pracovně :-)) a jely do Zlína pro prcka samy, takže malá šla raději do přepravky, aby se bez dohledu na zadních sedačkách něco nesemlelo cestou zpět, než bude vzadu s holkami sedět páník. Jako řidič bych toho moc neovlivnila a bourat kvůli čoklíkům jsem nehodlala. Nikdo netušil, jak malá snese takovou dalekou cestu. Nedostala proto raději několik hodin najíst. Přepravka byla celkem velká, na zadních sedadlech, otočená směrem na Cíňu, aby prcek viděl, že velký "vzor" je v klidu. No..... hned po rozjetí se ozval z přepravky srdceryvný jekot a následoval jistý zápach, který se velmi rychle rozlinul po autě... takže sjem asi po půlkilometru stavěla, převlíkala deky v přepravce a zbavovala štěndo rozpatlaných hovínek... co s tím. Takhle to hodinu do Brna nedám. Tak jsem prcka i s přepravkou šoupla na sedadlo spolujezdce, připnula do pásů, dvířkami k sobě. Lestinka pokňourávala, ale když ucítila mé prsty přes mříže a slyšela můj hlas, uklidnila se, trochu si poslintala a usnula. Ticho bylo až do Brna. Tam jí tedy trochu ensedly zatáčky ve městě, tak se trochu pozvracela. Pak už jsme ael nabrali páníčka, který si mrně vzal dozadu na klín a neuvěřitelný klid byl až do Jablonce - tedy další 4 hodiny. Sice jsme zkoušeli stavět každé 2 hodiny, ale malá byla trochu vyděšená a čůrat nechtěla. Doma se trochu rozkoukala, najedla, napila, loužičku doma jsme jí odpustili a začala si i hrát. Zkusili jsme první venčení venku, ale to bylo takové překvapení (tráva a sníh), že to nešlo. Další pokus byl večer a světe div se, vše proběhlo venku a spořádaně. Pak se šlo spinkat a vstávalo se až ve tři, kdy proběhlo další venčení venku. Následně malá chrupala až do rána :-)

Neuvěřitelné zvíře! Při příjezdu jsme zvážili - 2,2kg

  

 

8.11.2014 jsme vyrazili na dlouhý výlet do Zlína. Počasí moc nepřálo, D1 v mlze a dešti nic moc, ale naštěstí se nic nesemlelo, takže jsem lehce po 10 hod. dorazili na místo. Cíněnka jela taky, ale zůstala raději v autě. Přeci jen prďolkům byly teprve 3 týdny a mamince by se nemusela návštěva čtyřnožce úplně zamlouvat. Bela si miminka opravdu trochu hlídala, ale když viděla, že jim neublížíme, tak nás k nim pustila. Krátkosrsté fenečky byly jen dvě. Resp. 100% krátkosrstá Cejla byla pro nás trochu "hrrr" a celkem dost sebevědomá fenečka, to by s Cíňulí nemuselo dělat dobrotu. Přiběhla jako první, hned se mi zahryzla do ruky, pak se šla prát se sourozenci. Jako druhá přišla Celestie (červený obojek) - možná krátká, možná dlouhá. V porovnání se sourozenci prostě něco mezi. Olízala mi ruku a pak si šla lehnout k sestřičce. Působila jako kliďas. Vyhrála :-) http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_Zli-Ru_8.11.2014/ 

Ostatní fenečky byly 100% dlouhosrsté. Po návštěvě u Růžičkových jsme ještě jeli pozdravit France s páníčky. V plánu byly původně malá procházka, ale počasí nepřálo, tak jsme šli aspoň na oběd a trochu pokecat. Cín Frantíka klasicky spérovala, protože jí prudil. Pak jsme vyrazili směr domov.

16.10.2014 se narodil vrh C Zli-Rů :-) prorocký sen se mírně seknul v počtech, narodilo se 9 miminek, z toho 5 (možná 6) dlouhosrstých (takže poměr jsem skoro trefila) - 5 holek a 4 kluci... a začíná duševní teror... Zvládeme druhého psíka? Co na to Cíněnka? Povolí manžel?... Moc jsem toho nenaspala, jak se mi vířily myšlenky a já přemýšlela. Ale to napojení na štěnda z tohoto vrhu mě zviklalo a já napsala chovatelce, zda ještě mají volnou nějakou holčičku.... Slovo dalo slovo a byl na světě termín první návštěvy u miminek a možnost si holčinku vybrat.

domovské stránky rodné hroudy http://www.zli-ru.estranky.cz/

Maminkou vrhu C Zli-Rů je Ida z Česlova (Bela) (N Reg/CSP/895/07/08 *26.5.2007)

kohoutková výška:  43.0 cm    
skus:  nůžkový    
chybějící zuby:  0    
generace:  F16    
srst:  krátká    
barva:  černo-žluto-bílá    
tituly:  Klubový Junior šampion a Klubový šampion, Junior šampion Česka a Slovenska, Šampion Česka a Slovenska, Grand šampion Česka a Slovenska, 2x CAC ČMKU, 1. místo fena roku 2011    
vlohy pro dlouhou srst:  ano    
vlohy pro hnědou barvu:       
zkoušky:  ZOP, ZZO, BH, canisterapeutická, ZPU1, OB-Z, coursingová licence, OB-1    
DKK:  1/1    
LP:  0/0

Tatínkem je Gerald rubínový květ (N Reg/CSP/1118/09/11  *12.08.2009)

 

kohoutková výška:  45.0 cm    
skus:  nůžkový    
chybějící zuby:  0    
generace:  F17    
srst:  krátká    
barva:  černo-žluto-bílá    
tituly:  VD2    
vlohy pro dlouhou srst:  ano    
vlohy pro hnědou barvu:       
zkoušky:  ZOP, ZZO, BH, OB-Z    
DKK:  0/0    
LP:  0/0

(zdroj informací a foto Strakaci.cz)

15.10.2014 O druhé strakačce již uvažuji dlouho a, bohužel, Cíněnka nám vytouženou žlutohlavou holčičku nedala. Do dalšího vrhu již nepůjdeme. Kvůli zdravotním potížím a vzhledem k "početnosti" posledního vrhu C LeaWil jsme se rozhodli pro kastraci. Takže nezbývá, než se poohlédnout jinde... Jenže to není tak jednoduché, když do chovu ČSP tak trochu vidíte :-) Kde zakotvit? Důležitá pro mě je povaha, zdraví, a pak  na konci taky ta vytoužená další žlutá hlava :-P Bela je momentálně asi jediná fena, po které bych štěndo chtěla. A ejhle, krytí s Geraldem se podařilo a miminka jsou v očekávání... Bely poslední vrh... nastává dilema.... a tento den jsem měla sen.... Bele (Idě z Česlova) se narodilo 6 štěňátek, z toho 4 byli dlouhosrstí... 
TOPlist